Największe atrakcje Peru - program:

Dzień 1. Przylot do Limy. Zameldowanie w hotelu. Wieczorem spacer do Plaza de Armas i po centrum.

Dzień 2. Zwiedzanie miasta: katedra, pałac prezydencki i inne zabytki epoki kolonialnej, zabytkowa stacja kolei Malinowskiego, nabrzeże w Miraflores. Wieczorem przejazd do Pisco.

Dzień 3. Rejs na wyspy Ballestas z egzotyczną fauną: ptaki morskie, pingwiny, lwy morskie. Po południu przejazd do Nazca.

Dzień 4. Zwiedzanie Cementario de Chauchilla – cmentarz cywilizacji Nazca, z wystawionymi na słońce i suche powietrze mumiami. Później wycieczka na płaskowyż Nazca, ze słynnymi gigantycznymi liniami i rysunkami, część z nich można zobaczyć z wieży widokowej lub wzgórza. Dla chętnych opcjonalny lot awionetką nad płaskowyżem (koszt ok. 100 USD). Nocny przejazd autobusem typu „cama” lub „semi-cama” do Arequipa.

Dzień 5. Rano śniadanie w hotelu, potem zwiedzanie zbudowanego z tufu wulkanicznego „białego miasta”: Plaza de Armas, Museo Santuarios Andinos ze słynną inkaską mumią Juanita, odnalezioną na szczycie wulkanu Ampato; klasztor Santa Catarina; targ z niezliczoną ilością lokalnych serów, słodyczy i egzotycznych owoców. Możliwość spróbowania herbatki z liści koki i dania ze świnki morskiej.

Dzień 6. Przejazd do Chivay, zwiedzanie kanionu Colca – jednego z najgłębszych na świecie: Cruz del Condor – miejsce z widokiem na najgłębszą część kanionu, indiańskie wioski Yanque i Cobanaconde, oraz możliwość obserwacji kondorów. Wieczorem powrót do Arequipy.

Dzień 7. Przejazd do Puno - miasta nad jeziorem Titicaca (3812 m n.p.m.). Zwiedzanie statku Yavari – ostatniego ocalałego parowca z XIX-o wiecznej peruwiańskiej floty na jeziorze (lub opcjonalnie wycieczka do grobowców ludu Qolla, zbudowanych z idealnie dopasowanych kamiennych bloków, w wiosce Sillustani nad wysokogórskim jez. Umayo).

Dzień 8. Wycieczka statkiem na pływające, zbudowane z trzciny wyspy Indian Uros oraz na wyspę Taquile na jez. Titicaca, zamieszkałą przez małą, odizolowaną grupę Indian Aymara. Możliwość obserwacji życia tej niewielkiej społeczności i spróbowania lokalnych dań, jak również relaksu nad błękitnymi wodami gigantycznego jeziora w otoczeniu Andów. Wieczorem powrót do Puno.

Dzień 9. Przejazd autobusem do Cuzco, przez malowniczą wysokogórską przełęcz La Raya (4338 m).

Dzień 10. Zwiedzanie Cuzco – dawnej stolicy imperium Inków: Plaza de Armas, uliczki z ocalałymi inkaskimi murami, katedra, rynek, targ z pamiątkami, inkaska twierdza Sacsayhuamán, górująca nad miastem.

Dzień 11. Wycieczka do świętej doliny Urubamba: zwiedzanie inkaskiej twierdzy Pisac z zachowanymi antycznymi tarasami, oraz ruin twierdzy w Ollantaytambo, ze spichlerzami Inków i niedokończoną świątynią zbudowaną z gigantycznych głazów, do których transportu użyto jednocześnie nawet 2500 osób. Wieczorem przejazd pociągiem do miejscowości Aguas Calientes u stóp Machu Picchu.

Dzień 12. Cały dzień w ruinach andyjskiego „zagininego miasta” Machu Picchu.

Dzień 13. Powrót do Ollantaytambo, a potem do Cuzco. Po drodze zwiedzanie inkaskich żup solnych (funkcjonujących do dzisiaj!) i tajemniczych okrągłych, wklęsłych tarasów w Moray, możliwość zakupu pamiątek na tradycyjnym indiańskim targu w Chinchero (lub opcjonalnie wycieczka do doliny Lares, słynącej z gorących źródeł).

Dzień 14. Przelot do Limy. Okazja do ostatnich zakupów i spróbowania tradycyjnego peruwiańskiego ceviche oraz pisco.

Dzień 15. Przejazd na lotnisko, powrót do Polski.