Fascynujące Peru i Boliwia - program:

Dzień 1. Przylot do Limy. Zameldowanie w hotelu. Wieczorem spacer do Plaza de Armas i po centrum.

Dzień 2. Zwiedzanie miasta: katedra, pałac prezydencki i inne zabytki epoki kolonialnej, zabytkowa stacja kolei Malinowskiego, nabrzeże w Miraflores. Wieczorem przejazd do Pisco.

Dzień 3. Rano rejs na wyspy Ballestas z egzotyczną fauną: ptaki morskie, pingwiny, lwy morskie. Po południu zwiedzanie rezerwatu na półwyspie Paracas: malownicze pustynne krajobrazy, wydmy, klify, fauna morska.

Dzień 4. Rano przejazd do Ica. Wycieczka na gigantyczne wydmy i do oazy. Po południu przejazd do Nazca.

Dzień 5. Zwiedzanie Cementario de Chauchilla – cmentarz cywilizacji Nazca, z wystawionymi na słońce i suche powietrze mumiami. Wycieczka na płaskowyż Nazca ze słynnymi gigantycznymi liniami i rysunkami, część z nich można zobaczyć z wieży widokowej lub wzgórza. Dla chętnych opcjonalny lot awionetką nad płaskowyżem (koszt ok. 100 USD). Nocny przejazd autobusem typu „cama” lub „semi-cama” do Arequipa.

Dzień 6. Rano śniadanie w hotelu, potem zwiedzanie zbudowanego z tufu wulkanicznego „białego miasta”: Plaza de Armas, Muzeum Santuarios Andinos ze słynną inkaską mumią Juanita, odnalezioną na szczycie wulkanu Ampato, klasztor Santa Catarina, targ z niezliczoną ilością lokalnych serów, słodyczy i egzotycznych owoców. Możliwość spróbowania herbatki z liści koki i dania ze świnki morskiej.

Dzień 7. Przejazd do Chivay, zwiedzanie kanionu Colca – jednego z najgłębszych na świecie. Gorące źródła i tarasy w górnej części kanionu.

Dzień 8. Wycieczka w dół kanionu Colca: rano możliwość obserwacji kondorów w Cruz del Condor – miejscu z widokiem na najgłębszą część kanionu, spacer do indiańskich wiosek: Yanque i Cobanaconde, wieczorem powrót do Arequipy.

Dzień 9. Przejazd do Puno - miasta nad jeziorem Titicaca (3812 m n.p.m). Zwiedzanie statku Yavari – ostatniego ocalałego parowca z XIX-wiecznej peruwiańskiej floty na jeziorze.

Dzień 10. Wycieczka statkiem na pływające, zbudowane z trzciny wyspy Indian Uros na jez. Titicaca. Po południu wycieczka do grobowców Sillustani nad jez. Umayo, zbudowanych z idealnie dopasowanych kamiennych bloków przez przedinkaski lud Qolla.

Dzień 11. Rano przejazd do Copacabany – malowniczej miejscowości z portem i imponującą katedrą nad boliwijską częścią jeziora Titicaca. Rejs na Wyspę Słońca – legendarnego miejsca narodzin pierwszych Inków. Nocleg na wyspie.

Dzień 12. Zwiedzanie Wyspy Słońca, zamieszkałej przez żyjących w tradycyjny sposób Indian Aymara i Keczua. Możliwość obserwowania życia tych niewielkich społeczności oraz spróbowania lokalnych dań, jak również relaksu nad błękitnymi wodami gigantycznego, otoczonego górami jeziora, u stóp „Skały Pumy”, czyli Titi Caca, od której akwen wziął swoją nazwę. Nocleg w Copacabanie.

Dzień 13. Powrót do Puno. Przejazd autobusem do Cuzco, przez malowniczą wysokogórską przełęcz La Raya (4338 m).

Dzień 14. Zwiedzanie Cuzco – dawnej stolicy imperium Inków: Plaza de Armas, uliczki z ocalałymi inkaskimi murami, katedra, rynek, targ z pamiątkami, inkaska twierdza Sacsayhuamán nad miastem.

Dzień 15. Wycieczka do świętej doliny Urubamba: zwiedzanie inkaskiej twierdzy Pisac z zachowanymi antycznymi tarasami, oraz ruin twierdzy w Ollantaytambo, ze spichlerzami Inków i niedokończoną świątynią zbudowaną z gigantycznych głazów, do których transportu użyto jednocześnie nawet 2500 osób. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes u stóp Machu Picchu.

Dzień 16. Cały dzień w ruinach andyjskiego „zagininego miasta” Machu Picchu.

Dzień 17. Powrót do Ollantaytambo, a potem do Cuzco. Po drodze zwiedzanie inkaskich żup solnych (funkcjonujących do dzisiaj!) i tajemniczych, okrągłych tarasów w Moray; wizyta na tradycyjnym indiańskim targu w Chinchero.

Dzień 18. Wycieczka do gorących źródeł w dolinie Lares, lub na życzenie czas wolny i odpoczynek w Cuzco.

Dzień 19. Przelot do Limy. Możliwość zrobienia ostatnich zakupów i spróbowania tradycyjnego peruwiańskiego ceviche i pisco.

Dzień 20. Przejazd na lotnisko, powrót do Polski.