Największe atrakcje Peru - informacje dodatkowe:

Charakter wyjazdu
Wyprawa przebiega wg ustalonego programuNad przebiegiem, organizacją i komfortem uczestników czuwa doświadczony pilot i tłumacz, który zna lokalne realia, organizuje transport, noclegi, zwiedzanie i załatwia wszelkie formalności. Wszystkie opłaty wliczone w cenę wyjazdu zostały wyszczególnione pod zakładką: CENA. Pozostałe koszty pokrywają uczestnicy. Wyprawa tego typu zawsze niesie ze sobą pewne niespodzianki i niezależne od organizatora okoliczności, które mogą nieznacznie zmienić realizację programu. Drobne zmiany programu możliwe są również na wyraźne życzenie wszystkich uczestników wycieczki.

Zakwaterowanie
Hotele turystyczne i pensjonaty - zazwyczaj w pokojach 2- lub 3-osobowych z łazienkami; na życzenie istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym za dopłatą – w takim przypadku do sumy dolarowej należy orientacyjnie doliczyć 130 USD, rozłożoną na pokrycie różnicy w cenie trzynastu noclegów.

Wyżywienie
Śniadania są wliczone w cenę - spożywamy je wspólnie w hotelu, albo w pobliżu hotelu, jeżeli opcja noclegu ze śniadaniem jest w danym miejscu niedostępna. Pozostałe posiłki nie są wliczone w cenę. Spożywamy je wspólnie w miejscach o przyzwoitym standardzie i rozsądnych cenach – każdy kupuje to, na co ma ochotę; sugerowany budżet dzienny: 10-15 USD. Można też korzystać ze sklepów i dodatkowe posiłki przyrządzać samodzielnie.

Transport
Na dłuższych trasach korzystamy z wygodnych autobusów typu „semi-cama” lub „cama” - z toaletą, klimatyzacją, dvd i możliwością rozłożenia siedzeń do snu; na krótkich trasach przejazdy realizowane są lokalnymi autobusami lub wynajmowanymi mikrobusami / taksówkami. W programie jest jeden przejazd nocnym autobusem z Nazca do Arequipy oraz przelot samolotem z Cuzco do Limy. Na wszystkie wycieczki zabieramy tylko bagaż podręczny. Większy bagaż zostaje w hotelu.

Co zabrać?

Dokumenty

Pieniądze

Informacje zdrowotne

Kafejki internetowe i telefon
Kafejki internetowe są wszędzie, nawet w najmniejszych miejscowościach. W wielu miejscach zbyt wolny internet uniemożliwia korzystanie ze Skype, ale zawsze można wysłać mail i zgrać zdjęcia na pendrive. Niedrogie rozmowy telefoniczne do Polski można zrealizować w licznych centrach rozmów (Centro de LLamadas).

Napięcie
Napięcie elektryczne: 220V / 60 Hz. Europejskie gniazdka prawie całkowicie wyparły amerykański standard i tylko w najstarszych budynkach może być problem z podłączeniem europejskiej wtyczki. Generalnie nie ma potrzeby zabierania przejściówek.